אומנות בגבס

כל עבודות הגבס, קירות תקרות וקרניזים, תוך הקפדה על פיניש מדויק אחיד וסימטרי, בשילוב תאורה, אבן, וצביעה אומנותית

אמנות בגבס

אמנות בגבס היא התמחות בעבודות גבס וצביעה דקורטיבית, החלקה של קירות גבס ויצירת אלמנטים מעוצבים. עבודות אמנותיות מגבס מצריכות ידע וניסיון מקצועי, העבודה בגבס מאפשרת לעצב את הבית במגוון דרכים חדשות ומקוריות. עבודות גבס מתאימות לשיפוצים, יצירת נישות בגבס, יצירת מדפים, הפרדה של חללים, הנמכת תקרה ועוד.

בנייה באמצעות גבס נפוצה בעיקר כי קל מאד לעבוד עם גבס, השימוש בגבס החל כבר לפני שנים רבות ותפס תאוצה בעיקר בעשורים האחרונים. מדובר על חומר גלם קל לעיבוד ולכן אפשרויות העיצוב באמצעותו הן רבות ומגוונות. הגבס מאפשר מגוון רחב של פתרונות לבנייה קלה, כגון התקנת מחיצות והפרדת חללים.

אמנות בגבס מאפשרת יצירת אלמנטים בחלל המהווים עיצוב ופונקציונליות כאחד. כמו כן ניתן לצבוע את לוחות הגבס וליצור אזורים מעוצבים ברמה גבוהה, השימוש בגבס מתאים לעיצוב החלל הבית, המשרד, סביבות עבודה שונות, גלריות ועוד. אמנות בגבס מאפשרת לכל אחד לעצב את סביבת המגורים או את סביבת העבודה כראות עיניו וליצור חלל ברמת גימור גבוהה.

ממה עשוי הגבס?

הגבס הוא מינרל רך שעשוי מסידן וסולפיט, התכונות הבולטות שבו הן בידוד של טמפרטורה ורעש. ניתן לצקת את הגבס לתוך תבנית וליצור באמצעותו תבליט שמקבל את צורתו בצורה מדויקת ביותר, ניתן ליצור באמצעותו עבודות אמנותיות ברמה גבוהה במיוחד, בזכות הקלות הרבה שבה ניתן לעבד אותו.

מה מקור הגבס?

מקור הגבס מגיע מאנגליה, קנדה וארה"ב במדינות כגון ניו יורק ומישיגן, בישראל ניתן למצוא גבס באזור מצפה רמון. חשוב לדעת שבנייה מגבס נחשבת ידידותית לסביבה, מדובר בבנייה ירוקה שאינה צורכת אנרגיה. כמו כן, הגבס הינו חומר הניתן למחזור.

היתרונות של עבודות גבס

כיום משתמשים בלוחות גבס ליצירת קירות פנימיים בבתים פרטיים, משרדים וכדומה. באמצעות עבודות גבס ניתן לעצב את הבית מחדש, ליצור נישות לטלוויזיה, מדפים לחפצי נוי ואפילו ליצור ריהוט שעשוי גבס, מגוון האפשרויות הוא אינסופי.

באמצעות גבס ניתן ליצור בלוקים מעוצבים, במידה ומעוניינים לשנות את עיצוב הבית, להוסיף חדרים או להרחיב חללים שונים, לוחות הגבס ניתנים להרכבה ופירוק בקלות רבה ובפשטות, כמו כן לוחות הגבס מאפשרות לעצב את הבית בקלות ובמהירות. העבודה עם גבס נחשבת זולה יותר מאשר עם בטון, הגבס אינו מלכלך כמו עבודות בטון. חשוב לדעת שישנם כמה סוגים של לוחות גבס שניתן לעצב איתם את קירות הבית, למשל, גבס ירוק מתאים לחדרים בבית שמצריכים עמידות למים. כמו כן ישנם פתרונות שונים לעמידות במים כגון ציפוי פלסטי שמגן על הגבס מפני רטיבות.

אמנות בגבס

באמצעות גבס ניתן ליצור שלל פתרונות עיצוב ודקורציה לבית. למשל בניית ארונות שעשויים מגבס לחדר השינה, הגבס הוא חומר חזק ויציב ולכן הוא יכול להחזיק משקל של 15 עד 25 ק"ג ולכן מתאים מאד לאחסון בגדים, ניתן ליצור מדפים לצורך אחסון בגדים בחדר השינה, או נישה מיוחדת לתליית הבגדים.

בנוסף לארון בגדים, אפשר לבנות בסלון נישות מיוחדות לחפצי נוי יחד עם הוספת תאורת ספוטים בכל אחת מן הנישות, זה יוצר מראה אסתטי וייחודי לסלון הבית. בנוסף לכך ניתן ליצור נישה מיוחדת לטלוויזיה, הוספת מזנון ועוד.

אם מעוניינים ליצור סביבת עבודה במרחב הביתי, ניתן ליצור הפרדת חללים על ידי לוחות גבס, כמו כן בתוך המשרד הביתי, ניתן ליצור מדפים או נישות המיועדות לאחסון של ציוד משרדי, ניירת ועוד.

בחירת קבלן עבודות גבס

על מנת ליצור עבודות גבס ברמת עיצוב גבוהה מומלץ לבחור איש מקצוע מנוסה המתמחה באמנות בגבס. קיימת חשיבות רבה להתאמת סוג לוחות הגבס לצורך העבודה הנדרשת. מסיבה זו מומל לבחור בקבלן עבודות גבס המתמחה באופן עיבוד הגבס. על מנת להכין את התערובת, יש לדעת בצורה מדויקת את כמות החומרים כדי לקבל לוח גבס חזק ויציב לצורך העבודה, כמו כן עבור כל אחד מסוגי הלוחות יש זמן ייבוש שונה.

ישנה חשיבות בבחירת קבלן עבודות גבס מקצועי ומנוסה כדי להימנע מבעיות שונות שעלולת להתרחש כגון קירות פגומים, עבודת גבס לא יציבה וכדומה. בחירת קבלן עבודות גבס מקצועי ומיומן תבטיח ללקוח שקט נפשי, עבודות גבס מעוצבות ברמת גימור גבוהה.

אולי תתעניין גם ב: