תוספות בנייה

מבצע כל שינוי קונסטרוקציוני לבתים ודירות עפ"י תקן ובליווי מהנדס, תוך שמירה על הקיים, עבודה בצמוד לאדריכלים ושרטוטים כנדרש, עבודה בחומרים תקניים, תוספות ממ"ד, סגירת מרפסות וכל שינוי בר קיימא,עד מוצר מוגמר בפיניש איכותי ויפה.

תוספות בנייה נדרשות כאשר מעוניינים להוסיף חדרים בבית כתוצאה מהולדת ילד, כאשר מעוניינים להקים משרד בבית או כדי להוסיף אזור של סביבת עבודה, הוספת אזור משחקים לילדים ועוד. תוספות בנייה הן פתרון מצוין למי שמעוניין להרחיב את שטח הבית מבלי לעבור דירה. מדובר על חיסכון משמעותי בהוצאות, כמו כן מעבר דירה מצריך הרבה מאד משאבים וזמן שניתן לחסוך בקלות על ידי תוספות בנייה.

מהו היתר בנייה?

 חשוב לדעת שתוספת בנייה מצריכה אישור של הרשות המקומית, האישור נקרא "היתר בנייה". על מנת לבצע את תוספות הבנייה יש צורך בהליך בירורקרטי הכולל בתוכו בדיקה של מהנדס, תכנון אדריכלי, אישור של ועדת הפיקוח עד לקבלת היתר הבנייה. חשוב לדעת שתוספת בנייה ללא היתר בנייה נחשבת לעבירה על החוק. חשוב לדעת שניתן לקבל היתר בנייה לצורך תוספות בנייה רק במידה ולא נוצלו כל אחוזי הבנייה בשטח המבנה, ישנם מצבים בהם נדרש שינוי של התב"ע (תוכנית בניין עיר), מומלץ להתיעץ על כך עם אדריכל ומהנדס בניין.

החל מיוני 2017, נכנס לתוקפו חוק חדש המאפשר היתר בנייה תוך 45 יום, על מנת להקל על האזרחים להוציא היתר בנייה בקלות וביעילות רבה יותר.

לאחר קבלת היתר בנייה, יש צורך בתכנון התקציב העומד לרשות הלקוח. יש חשיבות רבה לתכנון התקציב מראש כדי לאפשר ללקוח להימנע מחריגות והוצאות בלתי צפויות על תוספות הבנייה. יש חשיבות רבה לערכית מפרט הכולל בתוכו את כל חומרי הגלם שבהם משתמש קבלן השיפוצים לצורך הבנייה. כמו כן יש לוודא שקבלן השיפוצים וצוות העובדים עומדים בלוח זמנים שתוכנן מראש עבור תוספות הבנייה.

איזה סוגי תוספות בנייה ישנם?

 ישנם כמה סוגים של תוספות בנייה כגון, הוספת חדרים, חדרי ממ"ד, מרפסת, פרגולה, הרחבת שטח הבית, הוספת גג, קומה, הוספת מקומות חנייה וכדומה. כמו כן תוספות בנייה המיועדות לשטחי שירות כגון מחסן, חניה, מרתף או שטחי אחסון ותפעול והוספת ממ"ד נחשבים לשטחים המיועדים לשימוש ציבורי וניתן לקבל עליהם היתר בנייה.

בנייה קלה:

בנייה קלה מתאפשרת כאשר מעוניינים במבנה שאנו עשוי מבטון אלא מחומרים קלים יותר כגון גבס, ברזל, אלומיניום ועץ. חשוב לדעת שגם בנייה קלה מצריכה אישור של הרשות המקומית.

היתרונות של בנייה קלה:

בניה קלה מתאפשרת בתוך זמן קצר לעומת בנייה מבטון. כמו כן העלויות של בנייה קלה הן זולות באופן משמעותי מול סוגי בנייה אחרים, זה נובע מהקלות והפשטות של בנייה קלה, חומרי הגלם נחשבים לזולים יותר וכך גם לגבי שיטת הבנייה. חשוב לדעת שבנייה קלה נחשבת איכותית לא פחות מבנייה של בטון, באמצעות בנייה קלה ניתן להקים מבנה עמיד למים ולפגעי מזג האוויר, כמו כן המבנה יכול לספק איטום תרמי של חום וקור וכמו כן איטום אקוסטי, מפני רעשים חיצוניים. בנייה קלה מאפשרת הקמת מבנה מעוצב ואיכותי בתוך זמן קצר.  

תוספת בנייה על הגג:

היתר בנייה על הגג מתאפשר רק במקרים בהם הדייר שגר מתחת לגג הוא בעל שטח הגג, במידה והגג אינו נכלל תחת בעלותו, הדייר מחויב לרכוש אותו על מנת לבצע תוספת בנייה. כמו כן נדרשת הסכמה של 75% מדיירי הבניין כדי לאפשר לאותו דייר לבצע תוספות בנייה. תופסת בנייה על הגג תתאפשר רק לאחר אישור של ועדת הפיקוח ברשות המקומית, לאחר שנבדקו כל הגורמים הרלוונטיים על ידי מהנדס ואדריכל, כך שהבנייה על הגג אינה מסכנת את הדיירים במבנה מכל בחינה שהיא.

בחירת קבלן שיפוצים

ישנם סוגים נוספים של תוספות בנייה,קיימת חשיבות רבה לבחירה בקבלן שיפוצים בעל ניסיון וידע מקצועי, תוך שיתוף פעולה מלא עם הגורמים המעורבים בשיפוץ כגון מהנדס, אדריכל ומעצב. מומלץ לבחור בקבלן שיפוצים בעל וותק בתחום, המחזיק בתעוה מקצועית ובעל רישיון מקצועי לעסוק בתחום מטעם "רשם הקבלנים".

כמו כן מומלץ להתייעץ עם קבלן השיפוצים לגבי תוכנית השיפוץ, מה היא כוללת,יש לוודא מראש את השימוש בחומרי הגלם וכמובן לקבל הצעת מחיר הוגנת. כמו כן חשוב לבחור בקבלן שיפוצים המספק שירות אדיב, יחס אישי והתאמה לדרישות הלקוח. תוספות בנייה הן פתרון מושללם למי שמעוניין להרחיב את שטח הדירה, לשפץ אותה על מנת להעלות את רך הנכס או לכל מטרה אחרת, בחברת א.א.א אביבית אפשר להפוך כל חלום למציאות. מוזמנים ליצור איתנו קשר.