עבודות חשמל

מבצע את כל עבודות החשמל, שינויים, תאורה, לוחות חשמל, ביקורות לחברת החשמל, הארקות, הגדלות, התקנת קוי תקשורת, מרכזיות, תוך עמידה בתקן הנדרש.

עבודות חשמל מתבצעות בבית הלקוח או מחוצה לו. בכל סביבת מגורים יש חשיבות לביצוע עבודות חשמל איכותיות המאפשרות לדיירים להמשיך את שגרת החיים בצורה תקינה. ישנו מגוון רחב של עבודות חשמל, כאשר בונים מבנה חדש, יש צורך בהקמה של תשתיות חשמל, בנוסף לתשתית הבנייה על מנת ליצור מערכת חשמלית מלאה ותקינה. סוג נוסף של עבודות חשמל המתבצעות במהלך שיפוצים, במידה ומבצעים שיפוץ של הדירה ייתכנו שינויים במערכת החשמלית של הבית, הוספת נקודות חשמל או שינוי במיקום של נקודות חשמל קיימות, הוספת "פאזה", החלפת לוח החשמל וכדומה.

יש חשיבות רבה להתקנת מערכת חשמלית בצורה מקצועית ובטיחותית, על מנת למנוע סיכונים אפשריים, כגון קצר חשמלי, שריפות ובעיות שונות. כמו כן מערכת חשמלית חכמה יכולה לשפר ולשדרג את איכות החיים באופן משמעותי. עבודות חשמל נדרשות במצבים שונים כגון שיפוצים בבית, הוספת חדרים, שדרוג רשת החשמל (מעבר לתלת פאזי) וכדומה. עבודות החשמל שמתבצעות בבית הלקוח הן רבות ומגוונות, התקנת גופי תאורה, עבודות חיבור שקעים חדשים, עבודות חיבור של כבלים לאינטרנט ולטלפון, החלפת ארון החשמל ועוד.

חשוב לדעת שביצוע עבודות חשמל שבהן נדרש ידע ליצירת מערכת חשמלית בטיחותית  צריכה להיעשות על ידי חשמלאי מוסמך או על ידי חשמלאי ראשי. עבודות חשמל מצריכות ידע מקצועי ויש בהן סיכון, חשוב לדעת שלכל אחד מבעלי המקצוע יש את ההסמכה לביצוע של עבודות חשמל עד מתח חשמלי כלשהו.

קיימת חשיבות רבה להשקיע באיכות תשתיות החשמל על מנת להפוך את סביבת המגורים לבטוחה וטובה יותר עבור דיירי הבית.

כאשר בוחרים חשמלאי יש כמה פרמטרים שכדאי לבדוק:

  • האם החשמלאי מחזיק ברישיון חשמלאי בתוקף, כמו כן מומלץ לבדוק שסוג הרישיון של החשמלאי תואם את סוג העבודה הנדרשת.
  • יש לבדוק שהחשמלאי מספק שירות אדיב ויחס אישי ללקוח, כדאי לבחון זאת בשיחה הראשונית עימו.
  • מומלץ לבחור בחשמלאי מוסמך, ותיק ובעל ניסיון בתחום שיש עליו המלצות או ביקורות חיוביות באינטרנט, רשתות חברתיות. בנוסף ניתן לבדוק עם חברים או קרובי משפחה לבי המלצות על חשמלאים שעשו עבודה לשביעות רצונם. ככל שיש יותר המלצות על בעל המקצוע כך הוא נחשב לאמין יותר.
  • חשוב לדעת שעבודה במתח גבוה דורשת אישור, גם אם מטרת העובדים היא טיפול בתקני מתח גבוה ללא הכשרה. רישיון חשמלאי מתייחס למי שמבצע עבודות ובדיקות תקינות של מערכות חשמליות בתחום של מעל 50 וולט או במבנים או שטחים ציבוריים, כגון מעבדות, מוסדות , ענפי החקלאות, הרפואה והבנייה בתחום של 24 וולט.

עבודות חשמל דורשות תכנון מוקדם טרם ביצוע העבודה. קיימת חשיבות רבה לביצוע עבודה איכותית כדי שהמערכת תהיה יעילה לאורך זמן. החשמלאי מבצע מגוון רחב של עבודות כגון החלפת שקעי חשמל  והתקנה של שקעים חדשים במהלך שיפות הדירה, תיקון מכשירי חשמל, תיקון דודי חשמל, קצר חשמלי, התקנה של תריסים חשמליים, התקנה ושדרוג של מערכת החשמלית בבית הלקוח והתקנה של גופי תאורה והתקנת נקודות חשמל חדשות.

כיום קיימת מגמה לבנייה ירוקה שהולכת ומתרחבת עם הזמן. בנייה של בתים חכמים (Smart Home) הפכו לפופולריים במיוחד בשנים האחרונות, עבודות החשמל שמתבצעות במסגרת בנייה ירוקה הן הגדלת היעילות האנרגטית ושימוש באנרגיה סולרית שמהווה תחליף לאספקת חשמל רגילה, ניצול של אור טבעי בהתאם לבנייה, בשיטה זו ניתן למצות את אור השמש ולצמצם את הוצאות החשמל החודשיות בצורה משמעותית.

 טיפול בתשתיות חשמל, הגדלת חיבור ומעבר לתלת פאזי, התקנת מערכות לגילוי אש, איתור קצר חשמלי, החלפת דוד שמש והכנה לביקורת של חברת החשמל ועוד מצריך פנייה לחשמלאי מוסמך ומנוסה לצורך ביצוע עבודות החשמל בבית הלקוח, תוך הקפדה על כללי הזהירות והבטיחות, עמידה בלוח זמנים שנקבע מראש עם הלקוח, יש לוודא שצוות העובדים ישאירו סביבה נקייה עם גימור ברמה גבוהה כדי שעיצוב הבית לא ייפגע בעקבות חוטים או כבלים חשופים בקירות שעלולים להיות מסוכנים עבור דיירי הבית.

חשמלאי מנוסה יודע כיצד להתאים את מיקום השקעים במהלך שיפוץ הבית, כמו כן יש להתאים את המיקום לארון החשמל, תעלות החוטים באופן יסודי. עבודות חשמל מקצועיות מספקות מגוון רחב של פתרונות לבעיות   חשמל שונות ומעבר לכך, חשמלאי מוסמך יוכל לבצע בדיקת תקינות של המערכת החשמלית והחלפה של שקעים, מפסקים ועוד.